Bezpieczna płatność za pośrednictwem bramki płatności GoPay

Podstawowe informacje o GoPay

GoPay jest największym dostawcą płatności internetowych w Czechach i jednym z największych dostawców płatności internetowych w Czechach i Europie Środkowej.

GoPay jest nadzorowany przez Narodowy Bank Czeski, a GoPay jest licencjonowany przez Czeski Bank Narodowy na emisję pieniądza elektronicznego.

Obsługując dane płatności, GoPay spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla skojarzeń kart PCI DSS

Jak płatności przechodzą przez bramkę płatności GoPay?

Bramka płatności GoPay oferuje szybki, wygodny i bezpieczny sposób płatności online.

Dokonujesz płatności bezpośrednio w bramce płatności po zakończeniu zamówienia lub brama przekierowuje Cię do bankowości internetowej lub do strony, która odpowiada wybranej metodzie płatności w zamówieniu.

Po wysłaniu płatności, GoPay wyśle ci e-mail z linkiem do śledzenia twojego statusu płatności lub otrzymasz instrukcje dotyczące wypełnienia płatności.

Wszystkie informacje dotyczące płatności, w tym numer karty kredytowej, są zabezpieczone zaszyfrowaną komunikacją, a GoPay obsługuje je zgodnie z najwyższym standardem bezpieczeństwa dla stowarzyszeń kart PCI DSS.

Jak płatność dokonywana jest za pośrednictwem bramki płatności GoPay?

  1. Klient wprowadza dane karty na bramce płatności i wysyła płatność.
  2. GoPay przekaże informacje o płatności procesorowi podmiotu stowarzyszonego, który złoży transakcję do odpowiedniego stowarzyszenia kart (np. VISA lub MasterCard). Gwarantuje to, że transakcja jest powiązana z bankiem, który wydał kartę, za pośrednictwem której klient wprowadził płatność.
  3. Emitujący Bank podejmuje decyzję o zatwierdzeniu płatności i przekazuje swoją decyzję procesorowi, który następnie informuje GoPay.
  4. GoPay przetwarza informacje i informuje o stanie płatności zarówno klienta, jak i sprzedawcy. Jeśli bank zatwierdzi płatność, GoPay zwiększy saldo na rachunku handlowca przedsiębiorcy o dokonaną płatność.
  5. Sprzedawca wysyła zakupiony towar do klienta.
  6. W oparciu o ustawioną częstotliwość rozliczeń, GoPay przenosi saldo z konta handlowca na konto bankowe sprzedawcy.