Najczęściej kupowane

Producenci

Nowe produkty

Informacje

Przydatna porada

Jednostki miary Wskazówki dotyczące ważenia Czy wiesz, że ...?

Jednostki miary

Dla każdej wagi w naszej ofercie znajdziesz listę jednostek miary, w których ważona jest waga. Mamy wagi ważące w jednostkach:

gramgramg1 g = 1 g
kilogramkilogramkg1 kg = 1000 g1 g = 0,001 kg
graingraingr (gn)1 g = 15.43236 gr1 gr = 0.06479891 g
libralibralb1 g = 0,002 lb1 lb = 453,592 g
caratkarátct1 g = 5 ct1 ct = 0,2 g
PennyweightPennyweightdwt1 g = 0,6430149 dwt1 dwt = 1,555174g
Ounceunceoz
Troy ounceTrojská unceozt
Stonest
1/8 oz1/8 oz
1/4 oz1/4 oz
millilitremililiterml
Fluid ouncefl.oz1 ml = 0,034 fl.oz1 fl.oz = 29,574 ml
mgmg
drumdr
mommemm
taeltl

Wskazówki dotyczące ważenia

Temperatura i środowisko

Aby uzyskać jak najdokładniejsze ważenie, należy używać wagi w suchym otoczeniu o stałej temperaturze 18 ° C - 30 ° C.
Nagła zmiana temperatury otoczenia może powodować niedokładność ważenia, według National Institute of Science and Technology zajmuje mechanizmu ważenia około 1 godziny by został ogrzany o 1 ° C, dlatego wage należy umieścić w przestrzeni gdzie będzie używana, z dużym wyprzedzeniem przed ważeniem.

Waga powinna być używana na płaskiej, stabilnej powierzchni bez wibracji i wstrząsów.
Pole magnetyczne

Pole magnetyczne może powodować zakłócenia elektryczne, pole magnetyczne generuje większość urządzeń elektronicznych takich jak komputer, monitor, radio, telefon komórkowy, waga każdej marki jest pod wpływem zakłóceń elektrycznych , dlatego by osiągnąć co największą dokładność powinny być wszystkie urządzenia elektroniczne w minimalnej odległości trzech metrów od wagi. (do przetestowania połóż na wadze ciężar, zadzwoń do kogoś za pośrednictwem telefonu komórkowego i trzymaj go w pobliżu wagi, ważone wartości na wyświetlaczu będa się zmięniać - nie będą stabilne).

Nadmierne obciążenie wagi

Wagi są wykonane tak, że ważą do swojej maksymalnej pojemności. Na przykład, waga MyWeigh Triton T3 do 400g , wykonana jest tak , że waży do 400g. Jeśli położysz na nią ciężar nad jej maksymalną pojemność tylko raz np. 5000g. Może to uszkodzić lub zniekształcić mechanizm ważenia i spowodować trwałe uszkodzenia wagi. Zachowaj ostrożność i uważaj na to przy wyborze wagi. Nie zwiększaj ciśnienia na wage nawet przez solidne opakowanie. Staraj się nigdy nie obciążać nadmierne wagi.

Wstrząsanie i nieprawidłowe posługiwanie

Każdy upadek, nawet z małej wysokości, może spowodować uszkodzenie mechanizmu ważącego. Nie przenoś wagi np w walizce gdzie waga nie będzie zamocowana i będzie mała dozwolony swobodny ruch.  Nawet drobne wstrząsy mogą mieć fatalne konsekwencje dla dokładności / funkcjonalności wagi.

Czy wiesz, że ...?

Historia wagi kieszonkowej sięga do 1600 roku? Mini Wagi kieszonkowe stały się popularne w okresie gorączki złota w latach 1848-1855. Poszukiwacze złota potrzebowali łatwo przenośnej wagi, aby móc zważyć złoto, które znaleźli. Wcześniej wagi były również używane do ładowania muszkietów / nabojów.

W przypadku zmiany wysokości nad morzem w którym używa się wagę , powinną ją ponownie skalibrować by dostosowała się do grawitacji ziemi?

Uniesiona krawędź wokół powierzchni ważących niektórych wag służy zapobieganiu wyciekom płynów?